Żyjmy na codzień świadomością, że ktoś się o nas troszczy.
Link do eCmentarze. Strona pokazująca nasz cmentarz. Zaplanowane pogrzeby i rocznice śmierci.
Dbajmy o czystość na cmentarzu. Nie zostawiaj śmieci na grobie twoich bliskich, ani na grobach twoich sąsiadów. Bądź człowiekiem, nie śmieciorobem.
1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Odpust w naszej parafii. (Jest obowiązek uczestnictwa w tym dniu we Mszy św). Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. (18.00). .W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele o godz. (8.00, 11.00 i 18.00.) Po Mszy Św. 11.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy asystę do chorągwi obrazów, różańca, w strojach ludowych, zapraszamy strażaków do niesienia figury Św. Floriana, dziewczynki do sypania kwiatów. Jednym słowem zapraszam całą asystę. Kazania odpustowe będzie głosił ksiądz ze Sanktuarium ze Studzianny.. Zapraszam. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi.
4. W piątek, 26 czerwca, kończy się rok szkolny Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w kościele o godz. 8.00 , zaś w Miedznej Drewnianej o godz. 8.30. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, zawodowych i średnich w czwartek od godz. 17.30. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach.
Czytane po każdej mszy św. w niedzielę na każdy nadchodzący tydzień. (nie byłam na mszy w Białaczowie bo miałam komunię w Bartłomieju)
Wywieszone są w gablocie przed kościołem. (nie wzięłam okularów)
Opublikowane na stronie internetowej parafii (nie mam Internetu)
Na początku każdej mszy św. ogłaszamy za kogo jest msza św. i który ks. ją celebruje. (myślałam, że się pomylił i się poprawi – jak się poprawi skoro przeczytał co ma napisane?)
W modlitwie wiernych czytamy za kogo się modlimy. (nie usłyszłam)
Po mszy św. w zakrystii: „Ksiądz sobie chyba żartuje zamówiłam msze św. za Władysława, a ks. odprawił za Waldemara.” Więcej do tego kościoła nie przyjdę.”
Kto się nigdy nie pomylił niech pierwszy rzuci kamieniem.
Jeśli znajdziesz błąd w intencji. Przyjdź, powiedz, poprawimy. Nie robimy tego na złość. W nadchodzącym tygodniu było napisane Jan – okazało się, że nie Jan tylko Jarosław.
Zauważyłeś błąd przyjdź, powiedz gdzie on jest, naprawimy. Nawet po zapowiedzi intencji mszy św. Kościelny jest zawsze w zakrystii – można przyjść do niego i powiedzieć, że jest pomyłka.
Nie jest trudno pomylić Stanisławę ze Stanisławem, Wiesławę z Wiesławem.
Zanim będziesz miał pretensję do księdza (jakby nie patrzyć – słuszne, bo błędów być nie powinno, ale się zdarzają) najpierw sprawdź.